Atrakcje miasta

Sopotel | Atrakcje Trójmiasta

SOPOT

Krzywy Domek w Sopocie Atrakcja TurystycznaKrzywy domek

Budynek niezwykły, o nieregularnych kształtach z falistą fasadą wykończoną kamieniem i piaskowcem, namiastka Barcelony. Znajduje się przy słynnej ulicy Bohaterów Monte Cassino i jest  jednocześnie wizytówką Sopotu. Projekt budynku inspirowany był rysunkami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga, nawiązuje również do projektów Gaudiego.

Ulica Bohaterów Monte CassinoUlica Bohaterów Monte Cassino

Kultowa ulica Sopotu, gdzie mieszają się kultury, języki i pokolenia. Usiana kawiarniami, barami i restauracjami. W dzień czaruje unoszącą się w powietrzu beztroską, w nocy otwiera swe podwoje dla hulajdusz. Sopocki „Monciak” nigdy nie śpi !

Spatif SopotKlub Spatif

Kultowy klub, miejsce spotkań sopockiej bohemy przy ul. Bohaterów Monte Cassino 54 w Sopocie. Powstał w latach 50.-tych XX w. jako siedziba Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu i Związku Polskich Artystów Plastyków ZPAP. Dzisiaj miejsce niezapomnianych szalonych imprez do białego rana.

Molo Najdłuższy drewniany deptak w EuropieMolo

Od blisko 200 lat spacer po molo jest obowiązkowym punktem wizyty w Sopocie. Składający się dwóch części lądowej (Skwer Kuracyjny) i drewnianej (spacerowej) stanowi najdłuższe drewniane molo w Europie. Półkilometrowy dystans w głąb morza pozwala poczuć jego siłę i groźne piękno, a jednocześnie umożliwia podziwianie miasta z zupełnie innej perspektywy.

Kamienica eklektyczna w Sopocie GórnymSopot Górny

Osłonięte zalesionymi wzgórzami, ukryte w wąskich, brukowanych uliczkach perełki sopockiej architektury zachwycą nie tylko znawcę. Architektura Sopotu jest dość szczególna i zdecydowanie odmienna od gotycko-barokowego Gdańska i modernistycznej Gdyni, przesiąknięta wyszukanymi i skomplikowanymi formami eklektyzmu. Sopot jest także królestwem werand i wszechobecnych wieżyczek nadających miastu charakter i niepowtarzalny klimat.

Hipodrom Gonitwy KonneHipodrom

Odbywające się na Sopockim Hipodromie wyścigi konne to letnia tradycja miasta. W miejscu tym na czas zawodów trybuny ożywają tysiącami miłośników tego sportu. Do tradycji należy również cieszący się wielką popularnością konkurs kapeluszy. Sopocki Hipodrom to miejsce, gdzie bogata tradycja i 100-letnia historia przeplata się z dynamicznym rozwojem.

1911 cafe & restaurant

Sopot 1911 – W secesyjnej kamienicy z 1911 roku, kilka kroków od pięknego molo, powstała restauracja stworzona przez miłośników regionalnych produktów, wspaniałych win i wyśmienitej kawy. Restauracja 1911 to niezwykły kulinarny świat, w którym dzień zaczyna się aromatyczną kawą i smacznym śniadaniem, a kończy wyśmienitą kolacją i idealnym winem.

Pizzeria Stefano SopotPizzeria Stefano

Mała lokalna pizzeria otwarta w 2007 roku przez i dla smakoszy pizzy. W niepozornym budynku na obrzeżach Sopotu można posmakować pizzy z ulic Neapolu. Interes rodzinny, w którym pasja do dobrego jedzenia stała się sposobem na życie.

GDAŃSK i GDYNIA

Akwarium w GdyniiAkwarium Gdyńskie

Będąc nad morzem koniecznie trzeba się spotkać z mieszkańcami podwodnego świata w niezwykłym miejscu jakim jest Akwarium Gdyńskie. Znajdujący się w centrum miasta, otoczony z trzech stron wodą nowoczesny ogród zoologiczny zachwyca feerią barw gatunków pochodzących z różnych rejonów Ziemi. Do największych atrakcji należą ośmiornica olbrzymia, rekiny przydenne, piranie czerwone oraz zaskakujące umiejętnościami kamuflażu szkaradnice.

Centrum Eksperymentów w GdyniCentrum Experyment

Kto powiedział, że nauka jest przykrym obowiązkiem ? Błogi wypoczynek nad morzem w połączeniu z pokazami naukowymi może być niebanalną formą spędzania wolnego czasu. Warto się o tym przekonać odwiedzając Centrum Nauki Experyment w Gdyni, w którym świat przyrody i nauki daje się poznać za pomocą wszystkich zmysłów.

Wyspa Sobieszewska Sanktuarium Ptactwa WodnegoWyspa Sobieszewska

Szum morza i śpiew ptaków – czy można chcieć czegoś więcej ? Urokliwy zakątek Gdańska, oddalony od centrum o 15 km zachwyca strefą brzegową morza, lasami wydmowymi i łąkami nadrzecznymi. Wyspa Sobieszewska leżąca na terenie ujścia Wisły to jeden z najciekawszych terenów w kraju pod względem ornitologicznym. Daj się zachwycić jej niecodziennym pięknem odwiedzając rezerwaty przyrody „Ptasi Raj” oraz „Mewia Łacha”.

Zoo w OliwieZOO

W mieście, a jednak daleko od ulicznego zgiełku – leżący w sercu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego Oliwski Ogród Zoologiczny od lat przyciąga miłośników zwierząt. Jako jeden z największych tego typu obiektów w Polsce ma wiele do zaoferowania. Jest wspaniałym miejscem na spędzenie czasu z rodziną czy piknik z przyjaciółmi. Podpatrywanie bawiących się małp, poszukiwanie w gęstych zaroślach pantery oraz przysłuchiwanie się odgłosom ptaków z całego świata to nie lada uciecha dla każdego.

Skwer Kościuszki w GdyniSkwer Kościuszki

Znacie ten charakterystyczny dźwięk, kiedy wiatr wygrywa swoje melodie na setkach want ? To dźwięk tętniącego życiem portu. Podążając gdyńskim traktem spacerowym kończącym się na Skwerze Kościuszki, można przyjrzeć się setkom jachtów oraz zwiedzić statki muzea – Błyskawicę i Dar Pomorza. Przy dobrej pogodzie można również podziwiać przepiękny widok na Półwysep Helski. Az chce się krzyknąć – Ahoj przygodo !

Szlaki Rowerowe TrójmiastaSzlaki rowerowe

Zobaczyć Dolinę Radości i Kuźnie Wodną, a może wybrać się na przejażdżkę Doliną Ewy ? Szlaki rowerowe w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym są ciekawą alternatywą chociażby dla deptaku nadmorskiego. Niezliczona liczba kombinacji ciekawych tras zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wszakże czas spędzony aktywnie, to czas spędzony podwójnie dobrze.

Stare Miasto Gdańsk MotławaStare Miasto w Gdańsku

Wieczorem, gdy ruch uliczny zamiera warto zabłądzić wśród uliczek Starego Miasta i posłuchać ich cichych historii przywoływanych z przeszłości. Można również przejść się tętniącą życiem ulicą Piwną oraz ulicą Długą czy posłuchać morskich opowieści nad Motławą. Jednak czymże byłby spacer po Gdańskiej Starówce bez odwiedzenia magicznej ulicy Mariackiej, jednej z najpiękniejszych uliczek w Europie. Po co ? Aby się przekonać, że są miejsca gdzie czas stanął w miejscu.

Pierogarnia Mandu GdanskPierogarnia Mandu- Gdańsk

Polskie pierogi to marka sama w sobie, a pierogarnia Mandu wyniosła ten domowy przysmak polskich domów na nowy poziom. Zasmakuj się w pierogach z: grzybami,dzikiem, serem, wiśniami w tym przutylnym lokalu na Starym Mieście w Gdańsku.

Tłusta Kaczka GdyniaTłusta Kaczka -Gdynia

Tłusta Kaczka to wyjątkowa restauracja w Gdyni , oferująca Kuchnię Polską, jakiej dotychczas brakowało w Trójmieście. Zapachem świeżo wypiekanego chleba, aromatem dawno zapomnianych ziół czy wyśmienitymi deserami, zachwycą niejednego wymagającego podróżnika kulinarnego.